J. S. Bahs un Ž. M. Leklērs - skaņdarbu izpildījumi baroka mūzikas koncertā "Judica" Piņķu Sv. Jāņa baznīcā


Ievadot ciešanu nedēļasPiņķu SvJāņa baznīcā skanēs baroka mūzikas koncertsJudica (Tiesā mani)Koncertā iekļauti skaistākie baroka dižāko komponistuskaņdarbi vijoleiobojai un ērģelēmKoncertā izskanēs divas pasakaljas ērģeļu un vijoles solo, rosinot apcerēt ceļu, kas veicams ciešanu nedēļu laikā. Kā gaišs kontrasts skanēs Ž. M. Leklēra Sonāte vijolei Nr.3 Re mažorā. Programmu noslēgs J. S. Baha koncerts do minorā vijolei un obojai. Ciklā saklausāmo enerģiju un cerību, sasaistām ar tuvajiem Lieldienu notikumiem.Programma:


J. S. Bahs. Pasakalja c-moll BWV 582 (Lauma Akmene) 


Ž. M. Leklērs. Vijoles sonāte Nr. 3 D-dur op. 9. I Un poco Andante, II Allegro, III Sarabande. Largo, IV Tambourin. Presto (Raimonds Melderis un Lauma Akmene)


H. I. F. Bībers. Rožukroņa sonātesPasakalja Sargeņģelis vijolei solo (RaimondsMelderis)


J. S. Bahs. Koncerts obojai un vijolei c-moll BWV 1060. I Allegro, II Adagio, III Allegro (Raimonds MelderisKatrīna Švalbe un Lauma Akmene)Raimonds Melderis pēc Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas prof. V.Šeļegova vijoles klases absolvēšanasstudē Ķelnes mūzikas augstskolā (Vācija) P.Rosenberg un M.Sirbu vijoles klasē. Seko baroka vijoles studijas – 1999. gadāAmsterdamas konservatorijā pie Lucy van Dael un 2000.gadā pie Sigisvalda KuijkenaBriseles konservatorijā. 2000.-2001.gadam ir Eiropas Savienības baroka orķestradalībnieks. Kopš 1996. gada Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis, bet 2004.-2005.g. orķestra menedžeris. Kopš 2005.gada jaunās mūzikas festivāla ARĒNA izpilddirektors. Raimonds Melderis ir baroka mūzikas ansambļa SANSARA mūziķisun piedalās dažādos senās mūzikas projektos LatvijāBaltijāSkandināvijā arīcitur Eiropā. «Kremerata Baltica» sastāvā kopā ar Gidonu Krēmeru ir atskaņojisAstora Piacollas mūziku daudzās pasaules koncertzālēs.Katrīna Švalbe absolvējusi Jāzepa tola Latvijas Mūzikas akadēmijas prof. Normunda Šne un Egila Upatnieka obojas klasiStudējusi Conservatorium van Amsetrdam pie prof. Ernest Rambout, Conservatoire National Superieur de Musiqueet de Danse de Lyon pie prof. Jerome Guichard un Jean-Louis Capezzali un Rueil-Malmaison reģionālajā konservatorijā pie prof. Daniel Arrignon. Meistarklašupieredze pie Jean-Louis CapezzaliRobertas BeinarisHerve Lenoble, Laszlo HadadiSteinar Hanevold, Andrea Gallo, Christian WetzeOmar Zoboli. Katrīna Švalbe irLatvijas Nacionālās Operas un Baleta orķestra obojisteregulāra koncertdarbībaZiemeļlatvijas kameransamblī LivoniaPiedalījusies projektos Latvijas NacionālajāSimfoniskajā orķestrīLiepājas simfoniskajā orķestrīSinfonietta Rīga.Lauma Akmene absolvējusi Lutera akadēmiju Baznīcas mūzikas specialitātēērģeļspēles pasniedzēja Kristīnes AdamaitesSpecializējusies ērģeļspēlē pie VelinIliev Plovdivas Mūzikas un Mākslas akadēmijāPiedalījusies meistarklasēs pie prof. Tobias Willi, prof. Hans-Ola Ericsson, prof. Stefan Engels, prof. Louis Robilliard, prof. Erwin Wiersingaprof. Theo Jellemaprof. Jurgen Esslprof. Hans Davidsson,prof. Christopher Stembridgeprof. Matthias Schneider, prof. Patrick Ayrton, prof. Wolfgang ZererGoran GrahnLauma Akmene ir Piņķu SvJāņa evlutun Ogres evlutbaznīcu ērģelniece.